Super Ksylitol 500g Diet-Food.pl

Nowy produkt

19,90 złNaturalna substancja słodząca pochodzenia roślinnego, pozyskiwana z brzozy. Charakteryzuje się subtelnym słodkim smakiem. Ksylitol jest o 40 % mniej kaloryczny niż zwykły cukier.Nie powoduje skoków poziomu cukru we krwi, dzięki czemu może być stosowany przez diabetyków.

More details

Brak w magazynie

Ksylitol jest naturalnym składnikiem wielu owoców i warzyw, takich jak żółte śliwki, truskawki, maliny, kalafior czy szpinak. Stąd zawsze był obecny w naszym organizmie. Wytwarzany jest również naturalnie w ilości ok.15g dziennie podczas procesów trawienia.

Ksylitol doskonale nadaje się dla osób pragnących odchudzać się, ze względu na to, iż poza mnóstwem zdrowotnych właściwości ksylitol dostarcza organizmowi o 40%  kalorii mnie niż tradycyjny biały cukier i jest w 100% równie słodki. Jest w 100% naturalny, uzyskiwany najczęściej z drzewa brzozy. Barwą i smakiem przypomina zwykły cukier, różnica polega jednak na tym że w porównaniu z innymi substancjami słodzącymi , że w molekule ma 5  zamiast 6 atomów węgla, co  w efekcie daje odczyn  zasadowy w organizmie, a nie  kwasowy jak cukier. Dodatkowo ksylitol bardzo dobrze toleruje wysokie temperatury przez co bez problemu możesz użyć go podczas gotowania lub pieczenia.

Nie należy przekraczać ilości 10łyżeczek dziennie. Do diety wprowadzać stopniowo, zaczynając od 1/2 łyżeczki na dzień.

super ksylitol diet-food.pl

Informacje:

- w 100% oryginalny ksylitol

- dostarcza prawie dwa razy mniej kalorii niż cukier

- 14 razy niższy indeks glikemiczny

- odpowiedni dla wegetarian, diabetyk

- w 100% NATURALNY

- produkt bez glutenowy

- Do 3-go roku życia ze względu na niedojrzałość układu trawiennego nie należy podawać ksylitolu. Nie wolno podawać ksylitolu zwierzętom.

- należy wprowadzać do diety stopniowo ( zaczynając od 1/2 łyżeczki dziennie). Zaleca się maksymalne spożycie do 15 łyżeczek.

Zobacz jak możesz ksylitol w swojej FIT kuchni

Kalorie (100 g)1 łyżeczka 5g - 12 kcal
Białko0 g
Węglowodany5g (w tym 0g cukry, 5g ksylitol)
Tłuszcz0 g
Oceń 
2018-10-23

Używam od bardzo dawna

Ksylitol używam już od bardzo dawna, jest to najlepszy zamiennik cukru jaki kiedykolwiek jadłam. Zdecydowanie polecam! Tylko trzeba na początku uważać na ilość, bo w większej dawne działa przeczyszczająco ;) Polecam nie tylko osoba które się odchudzają. Idealny dla wszystkich którzy chcą żyć po porstu zdrowiej.

    Napisz swoją opinię!

    Napisz opinię

    Powiązane produkty

    Produkt został dodany do porównania produktów!