Ksylitol Brzozowy w Proszku 1200g Renar DoyPack PREMIUM

Nowy produkt

58,00 złKsylitol jest słodką, naturalnie występującą substancją, możemy odnaleźć go m.in. w malinach, śliwkach, jagodach, i niektórych grzybach.. Posiada 40% mniej kalorii i 75% mniej węglowodanów w porównaniu z tradycyjnym cukier. Ksylitol oferowany przez firmę Renar pochodzi z Finlandii i pozyskiwany jest wyłącznie z drewna, dodatkowo jako pierwsza firma w Polsce oferuje wygodne opakowania DoyPack.

renar ksylitol doypack

More details

Brak w magazynie

Czym jest Ksylitol?

Ksylitol jest słodką, naturalnie występującą substancją, która wyglądem i smakiem przypomina zwykły cukier. W odróżnieniu od cukrów takich jak glukoza, fruktoza, sacharoza i laktoza (czyli cukry 6- i 12-węglowe) ksylitol nie ulega fermentacji w przewodzie pokarmowym.

Ze względu na swoje właściwości oraz krystaliczną postać może być z powodzeniem stosowany jako zdrowa alternatywa dla cukru. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) oceniła ksylitol jako jeden z najbardziej bezpiecznych dla zdrowia człowieka dodatków do żywności. W naturze ksylitol występuje w wielu warzywach i owocach, które zjadamy na co dzień. Możemy odnaleźć go między innymi w malinach, śliwkach, jagodach, kukurydzy i niektórych grzybach. Ksylitol również występuje naturalnie w ludzkim organizmie – przy zdrowym metabolizmie przeciętny dorosły człowiek potrafi go wyprodukować do 15g na dobę. Na potrzeby spożywcze produkuje się go jednak głównie z kukurydzy lub drewna twardego, przede wszystkim z brzozy. Dlatego zwany jest też czasem cukrem brzozowym. Ksylitol oferowany przez firmę Renar pochodzi z Finlandii i pozyskiwany jest wyłącznie z drewna. Doskonale nadaje się do słodzenia napojów, a także do deserów, ciast i przetworów owocowych.

renar ksylitol 1200g

W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Renar jako pierwsi w Polsce oferuję opakowanie w stylu DoyPack ze strunowym zamknięciem otwórz-zamknij. Duża wygoda w użytkowaniu ale i ukłon w stronę środowiska naturalnego.

Kilka najważniejszych zalet opakowań typu doypack:
- zabezpieczenie przez zwilgoceniem
- zastosowanie eko-laminat przyjazny środowisku
- wygodny w przechowywaniu
Kraj pochodzenia: Finlandia.
Kalorie (100 g)240 kcal
Białko0g
Węglowodany99,8 g (w tym poliole 98,5 g)
Błonnik0g
Tłuszcz0g

Napisz opinię

Powiązane produkty

Produkt został dodany do porównania produktów!