Ksylitol Fiński Santini 500g Cukier Brzozowy

Nowy produkt

24,90 złSubstancja pochodzenia naturalnego. Posiada niski wskaźnik glikemiczny IG:8. Jest o połowę mniej kaloryczny niż tradycyjny cukier. Jest świetnym zamiennikiem cukru dla osób dbających o utrzymanie idealnej wagi oraz diabetyków, cukrzyków.

More details

Brak w magazynie

Ksylitol jest naturalnym składnikiem wielu owoców i warzyw, takich jak żółte śliwki, truskawki, maliny, kalafior czy szpinak. Stąd zawsze był obecny w naszym organizmie. Wytwarzany jest również naturalnie w ilości ok.15g dziennie podczas procesów trawienia.

Ksylitol doskonale nadaje się dla osób pragnących odchudzać się, ze względu na to, iż poza mnóstwem zdrowotnych właściwości ksylitol dostarcza organizmowi o 40%  kalorii mnie niż tradycyjny biały cukier i jest w 100% równie słodki. Jest w 100% naturalny, uzyskiwany najczęściej z drzewa brzozy. Barwą i smakiem przypomina zwykły cukier, różnica polega jednak na tym że w porównaniu z innymi substancjami słodzącymi , że w molekule ma 5  zamiast 6 atomów węgla, co  w efekcie daje odczyn  zasadowy w organizmie, a nie  kwasowy jak cukier. Dodatkowo ksylitol bardzo dobrze toleruje wysokie temperatury przez co bez problemu możesz użyć go podczas gotowania lub pieczenia.

Ksylitol to bezpieczna i sprawdzona substancja w ponad 1500 publikacjach naukowych. Prowadzone na kilku ostatnich lat badania potwierdzają, że ksylitol jest najlepszym, najzdrowszy zamiennik tradycyjnej sacharozy. Pozytywne skutki jego spożywania można zaobserwować już po dwóch tygodniach stosowania. Cukier brzozowy ksylitol jest w pełni bezpieczny, dlatego nie istnieje jego dzienna granica spożycia.

Producent: Danisco Sweeteners/ Santini.

Waga netto 0,5kg

Skład: ksylitol

Producent:  Wyprodukowano w Fnlandii.

Zobacz jak możesz wykorzystać ksylitol w swojej kuchni.
Kalorie (100 g)240 kcal
Białko0g
Węglowodany99,8 g (w tym poliole 98,5 g)
Tłuszcz0g

Napisz opinię

Powiązane produkty

Produkt został dodany do porównania produktów!