Ksylitol Targroch w proszku 1000g

Nowy produkt

31,99 złNaturalna substancja słodząca pozyskiwana z brzozy. Może zastępować zwykły cukier od którego jest aż o 40% mniej kaloryczna. Jest równie słodka i nie zmienia smaku przygotowanych napojów czy potraw. Idealna do słodzenia kawy, herbaty, kompotów czy deserów.

More details

Brak w magazynie

Ksylitol jest naturalnym składnikiem wielu owoców i warzyw, takich jak żółte śliwki, truskawki, maliny, kalafior czy szpinak. Stąd zawsze był obecny w naszym organizmie. Wytwarzany jest również naturalnie w ilości ok.15g dziennie podczas procesów trawienia.

Ksylitol doskonale nadaje się dla osób pragnących odchudzać się, ze względu na to, iż poza mnóstwem zdrowotnych właściwości ksylitol dostarcza organizmowi o 40%  kalorii mnie niż tradycyjny biały cukier i jest w 100% równie słodki. Jest w 100% naturalny, uzyskiwany najczęściej z drzewa brzozy. Barwą i smakiem przypomina zwykły cukier, różnica polega jednak na tym że w porównaniu z innymi substancjami słodzącymi , że w molekule ma 5  zamiast 6 atomów węgla, co  w efekcie daje odczyn  zasadowy w organizmie, a nie  kwasowy jak cukier. Dodatkowo ksylitol bardzo dobrze toleruje wysokie temperatury przez co bez problemu możesz użyć go podczas gotowania lub pieczenia.

Ksylitol to bezpieczna i sprawdzona substancja w ponad 1500 publikacjach naukowych. Prowadzone na kilku ostatnich lat badania potwierdzają, że ksylitol jest najlepszym, najzdrowszy zamiennik tradycyjnej sacharozy. Pozytywne skutki jego spożywania można zaobserwować już po dwóch tygodniach stosowania. Cukier brzozowy ksylitol jest w pełni bezpieczny, dlatego nie istnieje jego dzienna granica spożycia.

Informacje:

- w 100% oryginalny ksylitol

- dostarcza prawie dwa razy mniej kalorii niż cukier

- 14 razy niższy indeks glikemiczny

- odpowiedni dla wegetarian, diabetyk

- w 100% NATURALNY

- produkt bez glutenowy

- Do 3-go roku życia ze względu na niedojrzałość układu trawiennego nie należy podawać ksylitolu. Nie wolno podawać ksylitolu zwierzętom.

- należy wprowadzać do diety stopniowo ( zaczynając od 1/2 łyżeczki dziennie). Zaleca się maksymalne spożycie do 15 łyżeczek.

Waga netto 1kg

Skład: ksylitol

Producent:  Wyprodukowano w Chinach.

Przechowywanie: przechowywać w suchym miejscu, chronić przed światłem.

Zobacz jak możesz wykorzystać ksylitol w swojej kuchni.
Kalorie (100 g)1 łyżeczka 5g - 12 kcal
Białko0 g
Węglowodany5g (w tym 0g cukry, 5g ksylitol)
Tłuszcz0 g

Napisz opinię

Powiązane produkty

Produkt został dodany do porównania produktów!