Trening mięśni brzucha VIDEO – 4 poziomy trudności, 40 ćwiczeń

Specjalnie dla Was – zebraliśmy w całość wszystkie cztery części treningu brzucha. Każdy z nich przedstawia inny zestaw ćwiczeń,  abyś mógł dopasować poziom trudności do swoich aktualnych możliwości wysiłkowych. W sumie ponad 40 ćwiczeń na brzuch, rozłożonych na każdą grupę mięśniową  – zarówno mięśnie proste brzucha,skośne i poprzeczne oraz mięśnie pleców. Znakomitą większość ćwiczeń możecie wykonywać z domowych warunkach, jednak w miarę zwiększania poziomu trudności, treningi zostały wzbogacone o dodatkowe atrybuty jak piłka lekarska, drabinki czy pomoc partnera treningowego.

Aby przyspieszyć i zmaksymalizować swoje efekty nie zapomnij o odpowiedniej diecie. Aby dowiedzieć się więcej jaką dietę stosować zapraszamy do działu  redukcja tłuszczu.

 


 


trening brzucha dla początkujących

Zestawy 10 podstawowych ćwiczeń, które idealnie nadają się na sam początek walki o estetyczny i płaski brzuch.  Każde z ćwiczeń bez problemu będziesz w stanie wykonać w domowych warunkach. Wybierz 3,4 z pośród 10, wykonuj je w zakresie powtórzeń 10-20 starając się zachować odpowiednią technikę i spięcie mięśni brzucha. Pamiętaj że technika jest tutaj kluczowa a nie ilość powtórzeń, dlatego zdecydowanie lepiej zrobić mniej a dokładniej.

trening brzucha dla średnio zaawansowanych

Wskakujemy na wyższy poziom, ćwiczenia zdecydowanie trudniejsze pod względem technicznym. Dedykowane dla osób, które mają już dobre podstawy jeżeli chodzi o wytrzymałość, siłę i czucie mięśniowe, z dłuższym stażem treningowym. Ćwiczenia w których oprócz masy własnego ciała wykorzystujemy dodatkowe obciążenie.

trening brzucha dla zaawansowanych

Większość ćwiczeń w tym poziomie wykonywana jest w zwisie, co powoduje dodatkową aktywację mięśni pomocniczych. Reguluj technikę ćwiczenia odpowiednim zgięciem nóg w stawie kolanowym, im mniejsze ugięcie nóg w kolanach, tym ćwiczenie staje się trudniejsze, większe zaangażowanie zginaczy bioder  i większe napięcia w dolnym odcinku pleców.

trening brzucha dla dwojga

To już ostatni zestaw ćwiczeń. W tym zestawie pokazujemy ćwiczenia przy których potrzebny będzie partner treningowy. Nie jest to poziom najtrudniejszy, ale na pewno – możliwość trenowania z drugą osoba zapewni nam więcej zabawy i więcej wariacji wykonywania ćwiczeń. Nie pozostaje nic innego jak zaprosić na wspólny trening swoją drugą połówkę, przyjaciela czy nawet kogoś z rodziny.

 

Zapraszamy również na nasz profil instagram, codziennie duża dawka motywacji, dietetyczne przepisy i video poradniki.

Podobne wpisy:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*