Lody Białkowe bez cukru – zdrowa alternatywa

Lody Białkowe bez cukru.

Lody to nasza ulubiona przekąska w letnim okresie, idealnie gaszą pragnienie a przy tym są słodkie, puszyste i delikatne dla podniebienia. Niestety z racji sporej zawartości cukru i pustych kalorii nie powinniśmy jeść ich w dużych ilościach. Ich głównym składnikiem jest odtworzone mleko, mąka, cukier, tłuszcze roślinne czy syrop glukozowo-fruktozowy i jak się łatwo domyślić – spożywanie takich składników w nadmiarze nie sprzyja odchudzaniu i dbaniu o zdrowie.

Idealną, zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych lodów będą lody białkowe – zrobione własnoręcznie, już w parę minut! Jak łatwo się domyślić, ich skład jest zupełnie nieporównywalny do składu lodów kupowanych w supermarketach. Ponadto przedstawiamy także lody białkowe dostępne w naszym sklepie internetowym, które są zdrową alternatywą dla tych nafaszerowanych chemią.

 

Przepis na domowe lody białkowe

Składniki:

Przygotowanie: 
Połowę jogurtu mieszamy z odżywką białkową, drugą połowę z kakao, syropem i erytrytolem. Umieszczamy w dowolnych pojemniczkach i mrozimy ok 3h. Dobrze w taki sposób umieścić każdą masę, aby lody wyszły kolorowe. Wszystko można zobaczyć na wideo-przepisie dostępnym na naszej stronie.

 

 

Porównanie składu lodów białkowych ze sklepowymi

Jak widać w powyższym opisie, domowe lody białkowe zawierają tylko jogurt, kakao, odżywkę białkową, trochę erytrolu oraz ewentualnie syrop z zerową zawartością kalorii. Domowe lody białkowe zawierają około 150 kalorii w 100 gramach. Ta sama porcja zawiera 10 gramów węglowodanów, 26g gramów białka i tylko 3 gramy tłuszczu. Podczas gdy np. lody waniliowe z supermarketu zawierają 273 kcal w 100 gramach, 24 gramy węglowodanów, 4 gramy białka i 11 gramów tłuszczów. Takie lody są więc o wiele bardziej kaloryczne i zawierają znacznie więcej cukru i tłuszczu niż te wykonane samodzielnie.

Gotowe lody białkowe można zakupić również w naszym sklepie internetowym. Oczywiście, ich profil kaloryczny jest znacznie bardziej korzystny niż zwykłych lodów zakupionych np. w sklepie osiedlowym. Lody dostępne w naszym sklepie zerokalorii.pl to lody proteinowe (Protein Ice Cream Milky). Zawierają aż 52 gramy białka w 100-gramowej porcji. Lody są przepyszne i dostarczają organizmowi potrzebnych wartości odżywczych. Każdy potrzebuje swoich małych przyjemności. Jest mnóstwo lodo-maniaków. Jeśli jednak jesteś jednym z nich zwróć uwagę na wartości odżywcze spożywanego przez Ciebie produktu.

 

Podobne wpisy:

    None Found

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*