Proteinowy Baton Bananowo Kokosowy – VIDEO

Batoniki białkowe to bardzo popularna forma przekąski w świecie fitness. Niestety, znakomita większość z nich – charakteryzuje się wysoką ceną, a skład i smak często pozostawia wiele do życzenia. Często spotykaną praktyką jest umieszczanie w batonikach – białka pochodzenia roślinnego, które jest tańszym surowcem w porównaniu z białkiem serwatkowym. Dodatkowo jest uboższe w aminokwasy egzogenne, ma gorszy smak i nadaje nieprzyjemną, gumową konsystencję. Batoniki białkowe równie często zawierają spore ilości węglowodanów w postaci cukrów prostych i mieszanek glukozowo-fruktozowych. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Ciebie – przepis na pyszny i kruchy batonik  białkowy z dobrą proporcją makroskładników o smaku bananowo-kokosowym,

Składniki:

Banana rozgniatamy, masło rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody. Wszystkie składniki mieszamy, stopniowo dolewając wodę (konsystencja powinna być lepka, zbita. Formujemy batonika i umieszczamy w zamrażarce aby dobrze zastygło.

Polewa:

Kakao rozpuszczamy w takiej ilości wody, aby uzyskać konsystencję mniej wiecej rozpuszczonej czekolady. Dodajemy aromat, mieszamy i polewamy batonika.  Doskonale sprawdzi się również polewa z dodatkiem oleju kokosowego zamiast wody (będzie zdecydowanie bardziej chrupka. Wstawiamy jeszcze na chwile do zamrażarki i gotowe.

Podobne wpisy:

    None Found

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*