Kuloodporna kawa – energia na cały dzień

Pomysł połączenia oleju kokosowego z masłem i kawą może wydawać się co najmniej nietypowy, dlatego nie dziwi fakt że jego historia wzięła się z czystego przypadku. Dave Asprey – autor bloga o tematyce zdrowego odżywiania i odchudzania, podczas swojej wycieczki po Tybecie wpadł na pomysł połączenia parzonej kawy z dodatkiem masła, wzorując się na tamtejszych obyczajach łączenia masła z mlekiem jaków.

kawa kuloodporna

Nasza kuloodporna kawa, nie jest zwykłą parzonką, dlatego jej składniki nie mogą być przypadkowe.   Do jej przygotowania potrzebne są konkretne produkty, takie jak:

  • dwie łyżeczki masła niesolonego ( zawiera kwasy tłuszczowe omega 3, i duże ilości sprzężonego kwasu linolowego CLA, które hamuje działanie enzymu umożliwiającego przenikanie kwasów tłuszczowych  do tkanki tłuszczowej).
    Spokojnie możecie użyć masła KERRYGOLD  – do kupienia w większości marketów.
  • dobrej jakości kawa arabica
  • I nasz gwóźdź programu czyli Olej kokosowy lub czyste MCT – zawierają specjalne tłuszcze w postaci trójglicerydów o średnio łańcuchowych wiązaniach, które są bardzo szybko metabolizowane (podobnie jak glukoza) i dostarczają duże ilości szybkiej energii dla naszego organizmu. Dodatkowo tłuszczu MCT mają dużo mniejszą tendencję do okładania w tkankę tłuszczową, są świetnym źródłem energii dla naszego mózgu i przyspieszają nasz metabolizm.

Kuloodporna to mieszanka wybuchowa ,która naprawdę działa powodując spory zastrzyk energii i efektywnie poprawia pracę naszego mózgu.

Skąd wziąć składniki:?

Kawę możecie kupić praktycznie w każdym sklepie, więc tutaj nie powinno być problemu. Jeżeli chodzi o dobry olej kokosowy lub czyste Oleje MCT – zapraszamy na zerokalorii.pl Jeżeli chodzi o masło organiczne, znajdziecie je w większości marktów, ja swoje kupuje w Carrefourze.

Autor wpisu:

sebastian

Podobne wpisy:

    None Found

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*